Tu zmienisz ustawienia wyświetlania
produktów według ich dostępności.
Konfiguracja została zapisana
Produkty widoczne w sklepie
Ukryj niedostępne
Tylko dostępne
Dostępne niebawem
Wszystkie
Przejdź do forum
airsoft airsoft

Wybierz producenta

Kontakt
Zakupy na raty
Warunki dostawy
Regulamin sklepu
Serwis i gwarancje
Co to jest airsoft?
SSL Certificate
Wprowadź email:
zapisz się wypisz się
Witaj Gościu! Twój koszyk jest pusty.
Zamówienia powyżej 300,00zł przesyłamy za darmo!

00Co to jest Air Soft Gun?0
Air Soft Gun (BB guns) są wiernymi replikami broni palnych w skali 1:1, strzelającymi kompozytowymi kulkami o średnicy 6mm.

Modele te posiadają napęd pneumatyczny uzyskiwany, zależnie od ich klasy: poprzez sprężony gaz, bądź tłok pchany przez sprężynę. ASG jest idelną alternatywą w stosunku do mniej realnego i z reguły komercyjnego paintballu. Dla zwolenników airsoftu, "rywala" zwycięża klimat rozgrywek uzyskiwany dzięki realistycznemu wyglądowi replik, a także dzięki ich skutecznemu zasięgowi wahającemu się pomiędzy 20m (tańsze modele sprężynowe), a 50m (modele z trybem ognia ciągłego od 800zł, Airsoft Electric Gun), po nawet 100m (karabiny snajperskie). Niewątpliwym minusem Air Soft Guns jest brak śladu pozostawianego przez kulki na ubraniu. Czyni to jednak z niego elitarną formę rozgrywki, stawiającą fair play na najwyższym poziomie.

Na świecie hobby to jest już dosyć popularne, organizowane są różnego rodzaju zawody i mistrzostwa. W Polsce jest stosunkowo młode. Znacząco zyskało na popularności oraz nabrało charakteru ogólnopolskiego wraz z pojawieniem się w lipcu 2001 roku WMASG. Od tamtej pory grono miłośników tej pasji poszerza się z dnia na dzień w miastach całej Polski. Dzięki WMASG polski airsoft jest już znany także za granicą. Organizowane są ogólnokrajowe Zloty, na które ściągają licznie Maniacy z całego kraju, a nawet goście spoza jego granic. Imprezy te nie mają formy zawodów, a jedynie spotkania miłośników o tym samym obiekcie zainteresowań, na którym to rozgrywane są liczne scenariusze o charakterze paramilitarnym pomiędzy grupami uczestników. Liczy się dobra, kulturalna zabawa w doborowym towarzystwie.

W Airsoft bawić się mogą wszyscy niezależnie od wieku (zalecamy ukończenie 18tu lat) i od płci (panie bardzo mile widziane :)). Bezwzględnym wymogiem jest także noszenie podczas zabawy okularów ochronnych (cena w granicach 30zł). Warto zaznaczyć, iż Airsoft jest mniej bolesny od paintballu. Ślad po trafieniu przypomina kształtem i wielkością ugryzienie komara. Wyjątek stanowią trafienia we wrażliwsze części ciała, gdzie może dojść do naruszenia skóry. Dlatego też dla obawiających się o swoją twarz zalecane jest noszenie przez te osoby również masek, bądź kominiarek.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona Maniaków Air Soft Guns w Polsce!


Klasy modeli AirSoftGun

Sprężynowe

Modele sprężynowe - inaczej nazywane pompkami. W tych modelach kulkę wypycha ciśnienie wytworzone dzięki tłokowi pchanemu silną sprężyną. Ładowanie modelu do strzału następuje poprzez ręczne naciągnięcie sprężyny (najczęściej poprzez pociągnięcie zamka).

Modele te posiadają możliwość strzelania tylko i wyłącznie ogniem pojedynczym. Dużą niedogodnością jest konieczność ich przeładowywania po każdym oddanym strzale. Zasięg większości z nich jest mniejszy od modeli innych klas.

Gazowe

Modele gazowe - kulkę wyrzuca gaz zgromadzony w specjalnym zbiorniku (najczęściej znajduje się on w magazynku modelu). Gaz ten ładuje się do pistoletu poprzez zawór, w sposób bardzo podobny do ładowania zapalniczki.

Modeli tej klasy nie trzeba przeładowywać po każdym oddanym strzale. Niektóre posiadają również opcje ognia ciągłego.

Modele gazowe Blow-Back - są to modele gazowe wyższej klasy, posiadające dodatkowy zawór gazu z ujściem na zamek. Dzięki niemu przy każdym oddawanym strzale zamek odskakuje do tyłu jak w broni palnej. Modele te cechują się wysokim realizmem, ale też większym zużyciem gazu.

Informacje na temat gazów stosowanych w ASG można znaleźć tutaj.

Elektryczne

Modele elektryczne (tzw. AEG) - są to modele broni, w których silnik elektryczny naciąga sprężynę z dużą mocą i częstotliwością. Zapewnia to możliwość strzelania trzema trybami ognia: ciągłym (szybkostrzelność zbliżona do oryginału), półautomatycznym lub serią regulowaną (za jednym pociągnieciem spustu oddawane są np. 3 strzały). Są to modele najwyższej klasy. Ich zasięg jest największy spośród modeli innych klas.

System Hop Up

Hop Up został wymyślony po to, aby poprawić osiągi modeli, na które nie potrzeba posiadać pozwolenia, bez konieczności gwintowania lufy (wówczas pozwolenie napoasiadanie takiej "zabawki" byłoby wymagane).

Jest to system dzięki któremu wystrzelona kulka, podobnie jak w przypadku lufy gwintowanej (np. broń palna) wprowadzona zostaje w ruch rotacyjny, którego efektem zasięg modelu i jego celność na większe odległości wzrasta.

Z reguły HU to specjalna uszczelka, która dzięki swojemu wyprofilowaniu podkręca kulkę tak, aby leciała ona do góry.

W lepszych modelach istnieje możliwość regulacji HU poprzez np. przestawienie specjalnej wajhy lub przekręcenie odpowiedniej śrubki.

Na naszym rynku, większość dostępnych modeli ASG w system HU jest już wyposażona. Jednak dla pewności przed zakupem dobrze jest się upewnić czy upatrzony model ma go w istocie (opis na pudełku).

żródło: wmasg.pl

0
Powrót
0
airsoft airsoft